KOVKOM

Senkron ve asenkron uygulamalar

Üniversitemizde uzaktan öğretim faaliyetleri, senkron ve asenkron olarak yürütülmektedir. Bu doğrultuda;

2019/2020 Bahar dönemi Ön lisans 630, Lisans 1785, Yüksek Lisans 249, Doktora 79, toplamda 2 bin 743 ders için senkron/asenkron eğitimler ve bunlara ek olarak ders kaynak ve materyalleri (word, pdf vb. kaynaklar, etkinlik materyalleri, scorm içerikler, ödevler, anketler, her bir derse ait soru-cevap forumlar ve aynı şekilde canlı sohbet modülleri) 443 öğretim elemanı tarafından interaktif bir şekilde öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Derslere ait 30.04.2020 tarihi ile istatistiki bilgiler şöyledir;

6319 Senkron/Asenkron video kaydı.

24076 ders materyali.

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından 30.04.2020 tarihi itibari ile 8 Yüksek Lisans ve Doktora Tez Savunma sınavını uzaktan öğretim kapsamında senkron bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Üniversitemiz, bir çok farklı üniversite öğrencilerinden gelen senkron derslere katılma taleplerini geri çevirmemiş, misafir öğrenci statüsünde derslere katılımlarını sağlamıştır.

Sınav uygulamaları

Sınav uygulamalarına yönelik, üniversitemiz 31.03.2020 Tarih ve 2020/07 Sayılı kararı ile sınavların yüzyüze gerçeşleştirileceği öngörüsü kararı almıştır.

Pandemi döneminin öngörülen süreçte sonlanmaması durumunda, üniversitemiz online sınavlar için alt yapı hazırlıklarını tamamlamıştır.

Öğretim Elemanları ve Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme ve Destekler

Öğretim elemanları ve öğrenciler ile iletişim ve bilgilendirmeler için uzaktan öğretim web sayfası, her bir bölüme ait e-posta, telefon ve sms ile iletişim ağı kurgulanmıştır.

Bu kurguda, Üniversimiz Bilgi İşlem ve Tüm bölümlerde görevlendirilen ikişer Arş. Gör. ile süreç takibi ve desteği sağlanmış olup, öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından gelen talepler 7/24 karşılanmıştır. Bunlara ek olarak uzaktan öğretim sistemimiz ve süreç hakkında web sayfamızda

-Sıkça sorulan sorular

-Akademik Takvim

-Öğretim Elemanı Kılavuz

-Öğretim Elemanı Video Eğitim Kılavuz

-Öğrenci Kılavuz

Ve ayrıca Öğretim Elemanları Online Eğitimler ile desteklenmiştir.