Kalite

KTÜN Kalite Birim Yöneticileri Toplantısı

Konya Teknik Üniversitesi Kalite Güvence Sisteminin yeni dönem çalışmaları kapsamında KTÜN akademik ve idari birim yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik’in katılımlarıyla gerçekleşti.

 

KTÜN Gelişim Yerleşkesi Konferans Salonunda KTÜN üst yönetimi ile birlikte 86 akademik ve idari birimin yöneticilerine yönelik olarak gerçekleştirilen toplantıda KTÜN’de 2021 yılından itibaren üzerinde çalışılan yeni Kalite Güvence Sisteminin kurulum çalışmaları ve süreçleri ile bu kapsamda hazırlığı tamamlanmak üzere olan Kalite Rehberi hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

 

Toplantıda Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, “Üniversitemizde yenilenen kalite güvence sisteminin ve buna yönelik yapılan çalışmaların gerek üniversitemizin kurumsallığının artması gerek çeşitli ulusal ve uluslararası derecelendirme ve sıralamalarda Üniversitemizin ve birimlerimizin daha üst sıralarda yer alması gerekse çalışmaların sistematiğe dönüşmesi sonrasında Kurumsal Akreditasyon ve Birim bazında akreditasyonların çoğalması gibi pek çok konuda önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Elbette burada çalışmaları yapmış olmak için değil, gerçekten bundan fayda sağlamak için yapmamız gerekir. Her birimimizin ve personelimizin bunun farkında olması gerekiyor. Bu vesileyle bu sürecin sistemli bir şekilde işleyebilmesi için yoğun gayret sarf eden başta kalite sürecinden sorumlu Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Esra Yel, Kalite Koordinatörümüz Prof. Dr. Hakan Karabörk ve tüm komisyon üyelerimize teşekkür ediyorum. “ diye konuştu.

 

Ardından Rektör Danışmanı Prof. Dr. Esra Yel tarafından ‘KTÜN Kalite Güvence Sistemi’ ve yakında kullanıma sunulacak olan ‘Kalite Rehberi’ gelişmeleri hakkında birim yöneticilerine bilgilendirici sunum gerçekleştirildi. Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN Kalite Koordinatörlüğü