Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Teknik Bilimler MYO ’15 Temmuz’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

Konya Teknik Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafında ‘15 Temmuz’ konulu fotoğraf sergisi Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik’in katılımıyla açıldı.

Teknik Bilimler MYO Fuaye alanında açılan sergiye Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, Rektör Danışmanı, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Dekan V. Prof. Dr. Mahmut Kuş, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur ile öğretim elemanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik yaptığı konuşmada, “Millet iradesine kasteden hain darbe girişimine karşı toplumsal hafızamızın diri tutulması, demokrasimizin güçlenmesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatırlanması için sembol niteliği taşıyan 15 Temmuz ruhunu her daim yaşatmalı, unutmamalı, unutturmamalıyız. Konya Teknik Üniversitesi olarak aynı ruh ve inançla aklın ve etiğin bir arada yürütüldüğü, demokratik, vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan, dünya standartlarında teknoloji üretmeye odaklanan bir üniversite anlayışıyla ülkemize ve milletimize olan sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.  İnanıyoruz ki dün olduğu gibi bundan sonra da vatan, millet ve bayrak aşkını kutsal sayan bu milletin, birliğini ve birlikteliğini parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.” dedi.

Sergi, 26 Temmuz 2021 tarihine kadar Teknik Bilimler MYO sergi salonunda Pandemi nedeniyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ziyaret edilebilecek.

 

 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN