Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

TÜBİTAK’tan KTÜN Öğrencilerine Proje Desteği

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) öğrencilerinin, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen, “2209-B - Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2021 yılı 1.dönemi kapsamında yürütecekleri ve üniversite ile sanayiden atanan danışmanları ile gerçekleştirecekleri projeleri TÜBİTAK tarafından destek aldı.

 

Projeler, Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akif Durdu danışmanlığında Furkan Enes Kocak, Ahmet Bilal Karakuş tarafından “Agv Robotlarda Kontrol Kartı ve Batarya Yönetim Sistemi” adlı proje ile yine Doç Dr. Akif Durdu Danışmanlığında Kevser Düzyol, Gamze Öztürk, Mahmut Karaaslan’ın “Hedef Optimum Kavşak” RACLAB projeleri ile Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Bağcı danışmanlığında Fatma Gökçen Göktaş’ın “Hidrodinamik Yağlamalı Yataklama Özelliğine Sahip Taşlama Tezgahlarında İşletme Şartlarında Oluşan Sürtünmenin Azaltılma Yöntemlerinin İncelenmesi” projeleri sanayi ile ortak yürütülecek.

 

TÜBİTAK tarafından üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini sanayiye yönelik projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen programa ön linsans öğrencileri de dahil edilerek 2. ve 3. dönem çağrılar önümüzdeki süreçte farklı alanlarda başvuruya açık hale gelecek.

             


KTÜN Konya Teknik Üniversitesi