Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Rektör Özçelik’ten TEKNOFEST Finalinde Yarışacak Takımlara Ziyaret

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Türkiye'de milli teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen, 24-27 Eylül 2020 tarihinde Gaziantep'te düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ni finalinde Konya Teknik Üniversitesini temsil edecek takımları ziyaret etti.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’e, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Terzioğlu ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemil Sungur’da eşlik etti.

Rektör Özçelik, Uluslararası İHA Yarışları Sabit Kanat Kategorisinde yarışacak Gökdoğan, RACLAB-Tunga, Merküt-İHA, RACLAB-Göktuğ, Griffin UAV ve Doruk takımı,  Çevre ve Enerji Teknolojileri kategorisinde Yeşil Kimya ekibi, İnsanlık Yararına Teknolojiler – Afet Yönetimi kategorisinde Vatoz ekibi, Tarım Teknolojileri Kategorisinde AGROCV ve Agro Kartal ile TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında yarışacak KTÜNSAT ekibini ve akademik danışmanlarını çalıştıkları laboratuvarda ziyaret ederek yarışmalar ve projeleri hakkında bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Özçelik, geçtiğimiz yıl TEKNOFEST’te yarışarak önemli derece elde ettiklerini ifade ederek bu yıl da öğrencilerine inandıklarını söyledi. Rektör Özçelik, “Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 süreci nedeniyle geçtiğimiz bahar dönemini uzaktan öğretimle geçirdik. Buna rağmen danışman hocalarımızın ve öğrencilerimizin gayretleriyle yarışmaya iyi hazırlandıklarına inanıyorum. Üniversite olarak bizler de öğrencilerimizin ihtiyacı olan her türlü konuda yanlarında olma gayreti içerisinde olduk. İnanıyorum ki Gaziantep’te gerçekleşecek TEKNOFEST finalinde üniversitemizi temsil edecek takımlarımız önemli derecelerle dönecek. Sonuç her ne olursa olsun bu gibi platformlarda öğrencilerimizi görmek onların bu çabalarına ortak olmak istiyoruz. Şimdiden gayretlerinden dolayı takımlarımızı ve danışman hocalarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN Prof. Dr. Babür Özçelik