Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik’ten Avrupa Yıldızlar ve Avrupa Ümitler Taekwondo Milli Takımına Ziyaret

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Üniversitenin kapalı spor salonunda 24-27 Ağustos 2021 tarihlerinde Estonya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Avrupa Yıldızlar ve Avrupa Ümitler Taekwondo Milli Takımını ziyaret etti. Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin’den hazırlıklar hakkında bilgi alan Rektör Özçelik, yarışmalarda ülkemizi temsil edecek sporculara başarılar diledi.

 

 Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek Avrupa Yıldızlar ve Avrupa Ümitler Taekwondo Milli 68 sporcu ve 15 antrenör Konya Teknik Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda hazırlıklarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik beraberinde KTÜN Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ali Ziya Yalçınkaya ile birlikte hazırlıklarını sürdüren milli sporculara özel bir ziyaret gerçekleştirdi. Milli sporcularla sohbet eden Rektör Özçelik, Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin’den çalışmalarla ilgili de bilgi aldı.

 

Rektör Prof. Dr. Özçelik, “Türkiye olarak geçmişte çeşitli alanlarda güzel başarılar elde edildi, özellikle bu yıl Tokyo Olimpiyatlarından alınan galibiyetler oldukça sevindirici oldu. Gençlerimizi tebrik ediyoruz. Sizlerin de Estonya’dan güzel sonuçlarla döneceğinize inanıyorum. Gençlerimize her zaman söylediğim gibi, yaptınız işin en iyisi olmak için her zaman mücadele edin, kim daha fazla mücadele ederse başarının onun olacağına inanıyorum. Lütfen mücadelenizi bırakmayın. Hepinize bu zorlu süreçte başarılar diliyorum.” dedi.

 

 Teakwondo Fedarasyonu olarak yarışmalar oldukça iddialı hazırlandıklarını ifade eden Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, “Bildiğiniz gibi, 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunlarında Taekwondo branşında Hakan REÇBER 3. Olarak olimpiyat oyunlarının ilk madalyasını ülkemize getirdi. Hemen arkasından Hatice Kübra İLGÜN 3. Lük madalyasi aldı. İki sporcumuz da aldıkları madalyalarla ülkemize büyük bir gurur yaşattılar. Federasyon olarak biz de yıldızlar ve ümit milli takımlarının yetişmesine büyük önem veriyoruz. Düzenlediğimiz kamplarda da sporculardaki üst düzey taktik ve teknik gelişimleri sağlayıp uluslararası yarışmalarda tecrübelerini arttırmaya çalışıyoruz. Sporcularımızla bir süredir çalışmalarımıza devam ediyoruz ve artık yarışlar için çok az bir zamanımız kaldı. Estonya’dan güzel sonuçlarla döneceğimize inancımız sonsuz ve sporcularımızın her zaman arkasındayız” dedi.

 

Rektör Prof. Dr. Özçelik hazırlıklarını sürdüren sporcuların antrenmanlarını izledi ve sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik