Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Akademik Toplantısı Yapıldı

  Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi akademik kurul toplantısı Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik’in katılımıyla online olarak gerçekleşti. 

  Toplantıya Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Erdem, Dekan yardımcıları Doç. Dr. Serra Zerrin Korkmaz, Dr. Öğr. Üyesi Saadet Armağan Güleç Korumaz ve Fakülte öğretim elemanları katıldı.

  Toplantıda 2019-2020 öğretim yılı genel değerlendirmesi ve 2020-2021 yılı plan, program ve işleyişi ele alındı. Bahar dönemine denk gelen pandemi süreci ve uzaktan öğretim konusu toplantının öne çıkan konuları arasında yer aldı. Derslerin tamamına yakınını senkron olarak gerçekleştiren Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanları, önümüzdeki dönem için de bu süreci kontrol altına aldıklarının altını çizerek gelecek dönem için hazırlıklı olduklarını belirtti. 

  Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin yeni bir fakülte olmadığını bu anlamda fakülte ve öğretim üyelerinin bilgi ve birikimlerine güvendiğini söyledi. Kuruluşunun 1970 yılına dayandığını belirterek Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin önümüzdeki dönemlerde çok daha başarılı çalışmalarla adından söz ettireceğini ifade eden Rektör Özçelik, Fakülte bünyesinde açılan Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık bölümlerinin bu anlamda Fakülteyi daha da iyi yerlere taşıyacağını sözlerine ekledi. 

  Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Erdem, Fakülte ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Fakültede çalışmaların öğrenci ve öğretim elemanlarıyla beraber tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Prof. Dr. Erdem, Fakülte bünyesinde yürütülen çalışmaların Konya Teknik Üniversitesine yakışır nitelikte olduğunu ifade etti. Fakülte bazında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Erdem, 2 patent başvurularının olduğunu söyledi. Prof. Dr. Erdem, ayrıca 2019 yılı ÖSYM’nin devlet üniversiteleri bazında ele aldığı Mimarlık Bölümü’nün tercih sıralamasında 89 devlet üniversitesi içerisinde 23. sırada, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünün de 60 devlet üniversitesi içerisinde 16 sırada yer aldığına dikkat çekti. 

 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN