Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik’ten, Teknofest’21’e Girecek Takımlara Moral Ziyareti

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik, TEKNOFEST’21 Yarışmalarına katılacak öğrencileri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde ziyaret ederek yapılan proje ve çalışmaları yerinde inceledi.  

 

‘TEKNOFEST’21 KTÜN Takımları, 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan yarışmalara yönelik hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken,  KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Kürşat Ersoy, KTÜN TEKNOFEST Koordinatörü Doç. Dr. Akif Durdu ile birlikte yarışmaya katılacak takımları ziyaret etti.  

 

TEKNOFEST’21 öncesi, öğrenci ve takım danışmanlarından bilgi alan Rektör Özçelik, “Öğrencilerin yarışma öncesinde sürdürdükleri yoğun çalışma temposunu gözlemleyerek, öğrencilerden yarışmaya katılacak çalışmaların ne aşamada olduğunu ve projelerinin hangi amaçlara hizmet edeceği hakkında bilgi alma fırsatı bulduk. Takımların yarışma öncesi bu denli azimli olduklarını görmek ve heyecanlarına ortak olmak bizleri çok mutlu ediyor. Takımlarımızla gurur duyuyoruz. İddialı hazırlandıkları yarışmalarda bu yıl önemli başarılar elde edeceklerine inancımız sonsuz. Başarılar diliyorum” dedi.

 

Ziyarette ayrıca TEKNOFEST’21 yarışmalarının iddialı takımlarından RAC-LAB, GRIFFIN, RACLAB MERKÜT ve RACLAB AYBARS'ın Sabit Kanat İHA ve Döner Kanat  araçlarının deneme uçuşlarını geçekleştirdi. Başarılı bir kalkış ve irtifaya ulaşan araçları Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı da deneme imkanı buldu.

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik