Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN, TEKNOFEST’21’e 102 Takım ve 593 Yarışmacı Başvurusuyla İddialı Hazırlanıyor

Türkiye’nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali  (TEKNOFEST) 2021 yılı başvurularına ilişkin sayısal veriler açıklandı. Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) bu yıl 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan TEKNOFEST21’deki iddiasını 33 kategoride 102 takım ve 593 yarışmacı başvurusu ile sürdürüyor.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Türkiye’de milli teknoloji geliştirmesi konusunda kritik rol oynayan kuruluşlar tarafından desteklenen ve Konya Teknik Üniversitesi’nin de bu yıl ilk kez akademik paydaş olarak katılacağı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bu yıl 21-26 Eylül 2020 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek.

 

Pek çok farklı teknolojik alanda düzenlenen TEKNOFEST’21 Teknoloji Yarışmalarına bu yıl Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Ulaşımda Yapay Zeka, Sağlıkta Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları da eklendi ve 35 kategoride toplam 39 bin 684 takım başvuru yapıldı.  Konya Teknik Üniversitesi ise aralarında Akıllı Ulaşım, Biyoteknoloji, Çevre ve Enerji, Eğitim Teknolojileri, Helikopter Tasarımı, İletişim Teknolojileri, İnsansız Sualtı Sistemeleri, Model Uydu, Robotaksi, Roket, Yapay Zeka, Tarım Teknojileri ve İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmalarının bulunduğu TEKNOFEST’21 Teknoloji Yarışmalarına 33 kategoride 102 takım ve 593 yarışmacı ile en çok başvuru yapan üniversiteler arasında yer aldı.

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik