Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN’den Üniversite Sanayi İşbirliğine Bir Adım Daha

Konya Teknik Üniversitesi, Hürsan Press ve Japonya Chuo Üniversitesi arasında yapılması planlanan ve hazırlıkları yürütülmekte olan akademik iş birliğine hazırlanıyor. KOSGEB AR-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Mücahid Barstuğan’ın Hürsan Press firması ile birlikte yürüttüğü, “Kaynak Dikişlerinin Yapay Zeka Entegre Edilmiş Robotlar Tarafından Kontrolü” adlı proje üniversite sanayi işbirliğine katkı sağlamayı hedefliyor.

 

Hürsan Press Firması Ürün Geliştirme Müdürü Adem Dündar ve Üretim Planlama Sorumlusu Musa Yılmaz, proje yürütücüsü Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Mücahid Barstuğan konuyla ilgili KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik’i ziyaret etti. Ziyarette Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemil Sungur bulundu.

 

Ziyarette, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir Ar-Ge merkezine sahip olan Hürsan Press firması ile TÜBİTAK ve üniversite-sanayi iş birliği kapsamında yapılan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Konya Teknik Üniversitesi, Hürsan Press ve Japonya Chuo Üniversitesi arasında yapılması planlanan ve hazırlıkları yürütülmekte olan akademik iş birliği hakkında da bilgi verilerek, üniversiteler ve uluslararası iş birliği çalışmalarının öneminden bahsedildi. Hürsan Press Firması yetkilileri, üniversite-sanayi işbirliğine her zaman açık olduğunu, öğretim üyeleri ile birlikte yaptıkları çalışmalar haricinde öğrencilere de staj imkanı sunduklarını ifade etti.

 

Üniversite – işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade eden KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Özçelik, “Üniversite sanayi işbirliği adına yapılan tüm çalışma, proje ve işbirliklerini desteklediklerini bunun sonucunda elde edilen çıktıların üniversite-sanayi işbirliğine önemli katkı sağlayacaktır. Bu açıdan yapılan ve yapılması planlanan ortaklıkların hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.  

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik