Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN’de Çevrimiçi ‘Kariyer Günleri’ Etkinliği

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Kariyer Merkezi koordinasyonunda İŞKUR Konya Müdürlüğü ortaklığından düzenlenen ‘Online Kariyer Günleri’ başladı. 3 gün boyunca kamu ve özel sektör firmalarının temsilcileriyle öğrencileri bir araya getirecek olan etkinlik öğrencilerin kariyer planlamalarına katkı sağlaması hedefleniyor.

 

Pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleşen etkinliğe Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Konya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Emrah Keleş, KTÜN Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Selma Düzyol, Kariyer Merkezi Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Tevfik Ağaçayak, Arş. Gör. Dr. Farabi Temel, Kariyer Merkezi personelleri Öğr. Gör. Elif Dil ve Öğr. Gör. Merve Gül Koçakoğlu, kamu ve özel sektör firmalarının temsilcileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

 Etkinliğin açılışında konuşan KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik,  “Üniversite olarak nitelikli öğretim faaliyetlerini oldukça önemsiyoruz. Çünkü öğrencilerimiz bizlerin ve bu ülkenin geleceği… Bu anlamda teknik bir üniversite olarak üniversite-sanayi-kamu işbirliğini sağlama gayreti içindeyiz. Üniversite olarak bölgedeki sanayi kuruluşlarıyla ve kamu kuruluşlarıyla işbirliğini geliştirmek, ülkemizin yüksek teknoloji üssü haline gelmesine katkıda bulunacak nitelikli araştırmalar yapmak ve bu araştırmalarla elde edilen bilginin uygulamaya koyulmasını sağlamak üniversite olarak öncelik arz eden faaliyetlerimizdir” dedi.

 

Öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Özçelik, “Öğrendiklerimiz sürekli değişiyor. Sizler de değişmelisiniz. Kariyer yolculuğunuzda sürekli olarak kendinizi ve deneyimlerinizi gözden geçirin. Sabır, azim ve kararlılığınız sizi gelecekte hedeflediğiniz noktaya taşıyacaktır. Hayal etmekten ve kendinize güvenmekten asla vazgeçmeyin. Bizler özgür fikirler üreten girişimci mühendisler, mimarlar, şehir plancıları yetiştirmek istiyoruz. Sizlere tavsiyem farkındalık yaratmak için ne yapabileceğinizi ve hedeflerinizi belirlemeniz.” diye konuştu.

 

Konya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Emrah Keleş, İŞKUR olarak öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek etkinliğin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

 

Kariyer Merkezi Müdürü, Prof. Dr. Selma Düzyol ise, “‘Gel Kariyer Hikayeni Beraber Yazalım’ sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, etkinlik hakkında kısa bir bilginin ardından etkinliği destekleyen ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

3 gün boyunca çok sayıda kamu ve özel sektör firmalarının temsilcileriyle öğrencileri bir araya getirecek olan etkinlik sonunda öğrencilere ‘Dijital Katılım Belgesi’ verilecek.

 

 

 

 

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik