Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Konya Teknik Üniversitesi Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'ndeki Yerini Aldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımlarıyla, 26-27 Mart 2022 tarihlerinde, Konya TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen  ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne Konya Teknik Üniversitesi ödüllü öğrenci projeleri ile katıldı.

 

Gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla 26-27 Mart tarihlerinde Konya TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde "Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında" sloganıyla düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" yoğun ilgi gördü.

 

Konya Teknik Üniversitesi TEKNOFEST’te derece elde eden projeleri ile stantta yerini aldı. Roket, drone, su altı görüntüleme aracı, insansız hava aracı ve elektrikli araç üniversitemiz standında iki gün boyunca sergilenen projeler arasındaydı. Proje takım kaptanları ve üyeleri çalışmaları hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri ile hedefini seçmek, kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen üniversite öğrencileriyle onlara hibe ve destek sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bir araya geldi.

 

Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşların katılım göstereceği tanıtım günlerinde, kamu kurumlarına ait stantlarda tanıtımlar yapılarak, gençlerin; burs, hibe, fon, kredi gibi maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri hakkında bilgi almaları sağlandı.

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN