Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Kazada Vefat Eden Doç. Dr. Barış Koçer İçin Hüzünlü Veda

Konya Seydişehir-Antalya karayolunun 52. kilometresinde motosikleti ile geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Koçer, (39) üniversitede düzenlenen törenle gözyaşları içinde uğurlandı.

 

Törene Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, KTÜN Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Doç. Dr. Barış Koçer’in eşi Öğr. Gör. Havva Gül Koçer’in yanı sıra ailesi, mesai arkadaşları ve öğrencileri katıldı. Pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen törende Doç. Dr. Koçer’in ailesi ve sevenleri gözyaşlarını tutamadı.

 

Törende konuşan KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, “Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Koçer’i elim bir kazada kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesi ve camiamız için büyük bir kayıp. Öğretim üyemiz, çevresinde yardımsever kişiliğiyle tanından, başarılı bir bilim insanıydı. Acımızın tarifi yok, ne söylesek az, kelimeler yetersiz kalıyor. Değerli öğretim üyemizi kaybettik ancak yaptığı ve geride bıraktığı eserler sonsuza kadar onun adını yaşatacak. Hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve üniversitemize başsağlığı diliyorum.” dedi. 

 

Düzenlenen tören sonrasında Doç. Dr. Koçer’in cenazesi helallik alınmasının ardından Yazır Mezarlığına götürüldü. Barış Koçer, burada kılınan cenaze namazını müteakip Yazır Mezarlığında gözyaşları içinde defnedildi

 

 

 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN Barış Koçer