Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü

Rektör Özçelik, “Engelsiz Üniversite” Simgesi Turuncu Bayrak ve Sertifikasını Birime Teslim Etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen Engelsiz Üniversite bayrak ödüllerinde ‘Mekanda Erişilebilirlik’ alanında “Turuncu Bayrak Ödülü” almaya hak kazanan Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Rektörlük binasının sertifika ve bayrağı Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik tarafından birim koordinatörü Doç. Dr. Bilgehan Yılmaz Çakmak’a teslim edildi.

Düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman, Yapı İşleri Daire Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Uyan, Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Doç.Dr. Bilgehan Yılmaz Çakmak katıldı.

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, “YÖK tarafından 2018 yılından bu yana geleneksel olarak verilen ve bu yıl “engelsiz erişim” ve “engelsiz eğitim” temalarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde, yükseköğretim kurumlarına “mekanda erişilebilirlik”, “eğitimde erişilebilirlik” ve “sosyokültürel faaliyetlerde erişilebilirlik” olmak üzere 3 kategoride “engelsiz üniversite bayrak ödülleri” YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın katılımıyla Kovid-19 salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen törenle verilmişti. Rektör Özçelik, “Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz 2020 Yılı Mekanda Erişilebilirlik Ödülü Alan Üniversiteler (Turuncu Bayrak) arasında yer aldı. Bu ödül engelsiz üniversite yönünde önemli adımlar atan üniversitemizin çalışmalarının karşılık bulması demektir. Önümüzdeki yıllarda inanıyoruz ki üniversitemiz, “Engelsiz Üniversite” projesi kapsamında başlatmış olduğu çalışmaları tamamlayarak tüm birimlerinde Engelsiz Üniversite ve YÖK Fiziksel Erişilebilirlik Bayrak Ödülleri’ni (Mavi ve Yeşil Bayrak) almaya hak kazanacaktır. Bu süreçte göstermiş oldukları özverili çalışmalarından ötürü birimlerimize teşekkür ederim.” dedi. 

Ardından Turuncu Bayrak Ödülü” almaya hak kazanan Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Rektörlük binasının sertika ve bayrağı Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik tarafından Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Doç. Dr. Bilgehan Yılmaz Çakmak’a teslim edildi.  Program Turuncu Bayrak’ın göndere asma ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

       

        

YÖK Engelsiz Üniversiteler KTÜN Engelsiz Üniversite Ödülleri