Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN Rektörümüz Prof. Dr. Özçelik, TEKNOFEST’21 Yarışmalarına Hazırlanan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik, 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan TEKNOFEST’21 yarışmalarına hazırlanan takımlar ile “Durum Değerlendirme ve Motivasyon Toplantısında”  bir araya geldi. 33 kategoride 102 takım ve 593 yarışmacı ile katılacak olan KTÜN, yarışmalara iddialı hazırlanıyor.

 

Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman, KTÜN TEKNOFEST Koordinatörü Doç. Dr. Akif Durdu takımların akademik danışmanlarının katıldığı toplantı, öğrencilerin hazırlıkları, çalışmalarının son durumları ile ilgili süreç değerlendirmesi yapıldı.

 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2021’de başarılı sonuçların geleceğine inancının yüksek olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, “Öğrencilerimiz TEKNOFEST yarışmalarında şu ana kadar güzel sonuçlar elde edip bize bunun gururunu yaşattı. Ancak bu sene yeni kurulmuş bir üniversite olmamıza rağmen ilk defa TEKNOFEST’e paydaş olarak bu sürece dahil edildik. Bu bizim için önemli bir durum. Öğrencilerimizin işlerini ciddiye alarak, titizlikle çalışmalarını devam ettirdiğini görüyorum. Bu seneki yarışmalarda sizler birlikte bu heyecana ortak olacağız. İnanıyorum ki bu yılki iddiamız birçok alanda önemli başarı elde etmemizi sağlayacak.” dedi.

           

TEKNOFEST’2021 Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşlarının katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Konya Teknik Üniversitesi ise aralarında Akıllı Ulaşım, Biyoteknoloji, Çevre ve Enerji, Eğitim Teknolojileri, Helikopter Tasarımı, İletişim Teknolojileri, İnsansız Sualtı Sistemeleri, Model Uydu, Robotaksi, Roket, Yapay Zeka, Tarım Teknojileri ve İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmalarının bulunduğu TEKNOFEST’21 Teknoloji Yarışmalarına 33 kategoride 102 takım ve 593 yarışmacı ile yarışlarda yer alacak.

 

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik