Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Dünyaca Ünlü Uzmanlar KTÜN Jeokronoloji Çalıştayında Buluştu

Konya Teknik Üniversitesi ( KTÜN) Jeoloji Mühendisliği Bölümü tarafından hibrit olarak düzenlenen Jeokronoloji çalıstayı 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde pek çok yurtiçi ve yurtdışı bilim insanlarının katılımıyla başarıyla gerçekleştirildi.

 

Dünyanın evrimi, kayaların oluşumu, volkanizmalar, depremler bunların zamanının jeokronolojik olarak belirlenmesi ve insanlık için önemi gibi konuların ele alındığı bu önemli çalıştay, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Selçuk Halkacı’nın açılış konuşması ile başladı.

 

Dünyaca ünlü Jeokronoloji Uzmanı Prof.Axel Schmitt ‘in Heidelberg Universitesi (Almanya)'dan  yüzyüze katımıyla gerçekleşen bu workshopta her biri kendi alanlarında uzman olan değerli bilim insanları Prof. Dr. Yusuf Kağan Kadıoğlu, Prof. Dr. Gonca Gençalioğlu Kuşcu, Prof. Dr. Hamdi Şükür Kılıç, Doç. Dr.Eren Şahiner, Doç. Dr Fatih Karaoğlan, Doç. Dr Ersin Koralay, Doç.Dr Altuğ Hasözbek, Dr Öğretim Üyesi Kıymet Deniz, Dr Gönenç Göçmengil uzmanlık alanları ile ilgili yapmış oldukları çalışmalar ile çalıştayımıza katkıda bulundu. 
 


 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN