Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN, Huawei ile Akademik Partner Anlaşması Yaptı

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) ile Huawei ICT Akademi arasında akademik partner anlaşması yapıldı. KTÜN Teknoloji Transfer Ofis Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde gerçekleşen anlaşma kapsamında ileri teknoloji, 5G, yapay zeka gibi alanlarda öğretim elemanlarına uluslararası geçerliliği olan eğitim sertifikası verilecek, bu öğretim elemanları da ilgili alanlarda öğrencilerin yetişmesini sağlayacak.

 

Huawei ile Akademik tarafından yetenek geliştirmede verimliliği ve kaliteyi büyük ölçüde artırmak amacıyla gönüllü öğretim elemanlarına ücretsiz olarak switching & routing, depolama, bulut, WLAN, bulut bilgi işlem, büyük veri, IoT ve yapay zekâ alanlarında eğitim verilecek. Eğitim kapsamında öğretim elemanları ve öğrencilere çevrimiçi öğrenim ve pratik için tek noktadan erişilebilen açık bir platform sunulacak.

 

Eğitim sonrasında sertifika elde eden öğretim elemanları, üniversite bünyesinde açılacak olan kurslar aracılığıyla öğrencilere ilgili alanlarda eğitim verecek. Eğitime katılan ve kurs sonunda belge alan öğrenciler iş hayatına atılırken gerekli tecrübeyi edinerek, Huawei ve anlaşmalı firmalarında iş alımında öncelik sahibi olacak.


KTÜN Konya Teknik Üniversitesi